1. 5. 2018
News

Nový Bářin web aneb Pár slov admina webu a sociálních sítí

Post Image
Pamatuju si to jako dneska. Rok 1988, 8. třída základní školy. Před vyučováním se scházíme v klecové šatně. Přicházím a slyším hádku. Když přijdu blíž, slyším, jak spolužačka Lenka říká: „Vždyť je to skvělá hudba!“

A teď mi to došlo! Baví se o včerejším večeru v televizi, kde byla snad Bratislavská Lyra, kde vystoupila Bára s Precedensem. Měla na sobě extravagantní kostým s zpívala „banány a rajčata“, tedy Odplouváš dál.

Sic jsem měl z písně také smíšené pocity, zřejmě způsobené právě probíhající pubertou, ale Lenky jsem se zastal.

Ona mi pak na oplátku půjčila album Doba ledová. A bylo rozhodnuto!

Střih. Je rok 1992, těsně po maturitě a neúspěšných zkouškách na žurnalistiku. Mám svoji druhou práci v rádiu v Praze. Je podzim brzy ráno, tramvajová zastávka Národní třída.

Žádné setkání není náhodné

Není náhodou támhleten týpek Martin Němec? Jistěže! Slovo dá slovo a já se o pár dnů později ocitám v Martinově bytě u Karlova mostu a natáčím jak s Martinem, tak Bárou svůj první rozhovor.

Od té doby jsem s Martinem i Bárou (i dohromady) díky své novinářské práci mluvil několikrát. Samozřejmostí pak bylo navštívit koncerty Precedensu, Stromboli i Báry jako sólistky.

S Bárou jsme se viděli osobně naposledy na podzim roku 2017. Nabídl jsem jí tvorbu webových stránek a výsledek právě vidíte.

A to je konec příběhu. Nebo spíš jeho pokračování.

Marián

Marián a Bára v listopadu 2017