22. 1. 2019
News / Všechny články

BARA: Duet Ta noc je tak krásná má nádherný text. To se Vašek Kopta vytáh´!

Titulní obrázek

Ta noc je tak krásná – to je název duetu Petra Kutheila s Bárou Basikovou. Videoklip, který měl premiéru o Vánocích 2018, se natáčel na podzim v chladném počasí v odsvěceném kostele ve Výsluní.

„Rozhodl jsem se udělat sólovou desku a vyzvat jednoho z našich nejlepších zpěváků, a tím je pro mě Bára. Ona do toho šla. Mám z toho velkou radost. Václav Kopta napsal krásný text a Jiří Vidasov udělal hudbu. No a máme na světě písničku, která je taková, řekl bych, do jazzu, a je to něco jiného, než s Bárou děláme,“ říká v magazínu Slavní na Televizi Seznam Petr Kutheil.

Nejde přitom o první spolupráci Báry a Petra. Znají se už 15 let, kdy ještě zpíval Petr s kapelou Votchi. Právě s touto skupinou nahrála Bára v roce 2008 dvě písně na album New Religion. Další spolupráce přišla po 10 letech.

„Když přišel Petr s tímto nápadem, tak jsem si řekla: ‚Jo, perfektní.‘ Ta věc je zajímavá v tom, že je úplně jiná, než jsou teď trendy popu nebo rockové muziky. Je taková trošku retro, má nádherný text. To se Vašek Kopta vytáh´, to je třeba říct! A je fakt, že nám ty hlasy k sobě jdou,“ dodává Bára.

Česká rádia a televize by měly podporovat novou českou tvorbu

Proč je tak těžké dostat kvalitní hudbu do českých rádií a televizí?

„Chápu, že určitá rádia si drží svoji lajnu, aby těšila svoje posluchače, kteří jsou na ně zvyklí, takže je nechtějí strašit nějakými novými věcmi. Ale myslím si, že každé dobré rádio, stejně tak jako televize, by měly sledovat současnou tvorbu, zvlášť když je to česká tvorba, a propagovat české muzikanty a zpěváky,“ odpovídá Bára.

Nejnovějšímu albu Slzy se podle Báry daří dobře. „A moc mě to těší, z toho mám velkou radost. Udělali jsme před Vánoci jeden koncert na zkoušku. To bylo bezvadné. Kluci v kapele mi říkali: ‚Člověče, víš, co je zvláštní? Že tam přišlo strašně moc mladých lidí.‘ To je paráda!“

Letos v létě začíná dlouho naplánované turné se Stromboli, ale jsou v plánu i další koncerty k albu Slzy

PODÍVEJTE SE na celý rozhovor pro Televizi Seznam

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKA: Turné Stromboli 2019