24. 5. 2023
Všechny články

Pačess, Bára Basiková a nové album Absolutno

Titulní obrázek

Pivně didaktický spolek Pačess natočil nové album, které se jmenuje ABSOLUTNO. a vyjde 1. září u Hellstorm Productions na LP, CD a MC.

Album dostalo název dle skladby „Továrny na Absolutno“, která transformuje téma známého románu Karla Čapka do pivní roviny a vypráví o tom, co by se mohlo stát s obrovským boomem pivovarů a minipivovarů.

Jakkoliv to zní jednoduše, Pačess nad pivovarnickými tématy doslova filozofuje, a aby podtrhl jejich vážnost a předal emoce širší posluchačské obci, pozval si na album též nejednoho překvapivého hosta.

Vedle dabéra Zbyška Horáka, či talentovaného kytaristy Vojtěcha Micky bude veřejnost jistě zajímat spolupráce s Bárou Basikovou, která se výzvy a metalu rozhodně nezalekla a nazpívala titulní skladbu.

,,Továrny na Absolutno“ u mě zabodovaly jak muzikou, tak skvělým textem, a na spolupráci jsem Zdeňkovi s radostí a očekáváním kývla,“ říká známá zpěvačka.

Již šesté řadové album nahrané tentokrát v sestavě Chymus, Jakub Fritsche, Parambucha, Pačess a Čepa obsahuje skladby nové, znovu nahrané či nikdy nezveřejněné. Během léta kapela vypustí singl v podobě skladby ,,33“ a také videoklip k titulní skladbě. Na podzim jsou v plánu dva zcela ojedinělé koncerty s Bárou Basikovou.