17. 5. 2021
News / Všechny články

Kniha Když skočíš, já taky… vyjde v říjnu. Nabídky několika nakladatelství mě mile překvapily

Titulní obrázek

Hostem Interview televize CNN Prima NEWS byla ve středu 17. května 2021 Bára Basiková. S moderátorkou Terezií Tománkovou řešily očkování proti covidu, stav kultury i to, kdy vyjde nová kniha. Odkaz na videozáznam celého pořadu najdete na konci článku.

Jak zpěvačka prozradila, nová kniha vyjde v říjnu. „Chci intenzivně psát, protože z blogu Když skočíš, já taky... vznikne kniha. Dostala jsem neuvěřitelné nabídky z několika nakladatelství, až mě to překvapilo. Vedle blogu píšu ještě paralelně další texty. V říjnu vyjde knížka, která se bude jmenovat stejně jako blog,“ upřesňuje Bára.

Návrat ke zpívání? Kariéru jsem nikdy neměla na prvním místě

Bára se těší na letní koncerty. Dokáže si představit, že by se ke zpívání už nevrátila – sice by jí zpívání chybělo, ale nebylo by to pro ni fatální: „Nikdy jsem kariéru neměla na prvním místě, vždy to byly děti a rodina a zpívání byla radost bokem.“

Myslím, že už jsem se nazpívala dost. Zažila jsem nejbáječnější léta, kdy jsem byla na takovém vrcholu, že dnes už to mladší generace ani nezná, protože je jiná doba. Užila jsem si to naplno, a ráda bych to dělala jen proto, že si myslím, že to umím a že to některé lidi pořád ještě zajímá a baví.

Očkovat proti covidu se nechám, věřím lékařům

„Nechám se očkovat, protože chci cestovat a aspoň trochu žít jako dřív… Když je to nutné normálnímu životu, především k cestování, tak to postoupím. A věřím lékařům, kteří o vakcínách mluví dobře a považují očkování za správný směr a řešení,“ uvedla zpěvačka, spisovatelka a producentka.