16. 6. 2021
News / Všechny články

BARA začne opět veřejně zpívat od 26. června. Přesně rok a den od posledního koncertu

Titulní obrázek

Poslední živé veřejné vystoupení Báry Basikové se uskutečnilo před rokem. Koncert pro sto hostilo pražské Divadlo Broadway 25. června 2020. Letošní akce pro veřejnost zahajuje zpěvačka 26. června. A v plánu na rok 2022 je také už dvakrát odložené turné se skupinou Stromboli. Kromě toho Bára vydá v říjnu svou novou knihu s názvem Když skočíš, já taky… podle stejnojmenného blogu.    

První zastávkou po dlouhé nucené pauze bude 26. června 2021 přehlídka Hrabalovo Kersko, kde Bára nejen zazpívá, ale i zavzpomíná na známého spisovatele, který v 90. letech ocenil její prvotinu Rozhovory s útěkem.

Sama k tomu v rozhlasovém rozhovoru na jaře 2019 řekla: „Když jsem román dopsala, zavřela jsem ho do šuplíku psacího stolu. Ale pár lidí vědělo, že jsem něco psala, tak to chtěli číst. Tak jsem to půjčovala. Až jeden můj kamarád, který se dobře znal s výtvarníkem Jiřím Anderlem, říká: Anderle se zná s Hrabalem, já bych mu to poslal, ať si to přečte, mně to přijde výborný. A já jsem mu řekla: Prosím tě, neblázni, vždyť to bude trapný, to jsem si napsala pro sebe, já se stydím. No a asi za měsíc přišel od pana Hrabala opravdu nádherný dopis s poklonou, že jsem přišla s novým stylem a novým tématem. A pak jsme se s panem Hrabalem setkali a chtěl, aby to vyšlo.“

Bára v červenci zazpívá také ve Volyni, Uherském Hradišti nebo v Praze.

Všechny termíny koncertů a vystoupení najdete tady a podrobnosti o turné Stromboli 2022 zde.

Připomeňte si loňský Koncert pro sto v Divadle Broadway, videa a další podrobnosti najdete v tomto článku.