3. 7. 2020
News / Všechny články

BARA v karanténě napsala scénář k seriálu, pomáhá v domově pro seniory a vyučuje zpěv. A teď se vrací na pódia

Titulní obrázek

Po 15 týdnech nucené přestávky se vrací Bára Basiková ke zpěvu před publikem. Na Koncertu pro sto v pražském Divadle Broadway ji ve čtvrtek 25. června doprovodil klavírista Luboš Přibyl. Zazněly nejen skladby z muzikálů West Side Story, Johanka z Arku nebo Bídníci, ale i písničky z repertoáru Evy Pilarové, Miro Žbirky nebo Dana Bárty. Nechybělo ani překvapení v podobě duetu. Diváci ocenili come back dlouhým potleskem.   

„V karanténě jsem začala dělat spoustu věci. Píšu blog, kdybyste si chtěli číst, tak se to jmenuje Když skočíš, já taky… Píšu tam všechno možný, co se mi líbí, co mě baví, na co vzpomínám, všechno, co je aktuální, co se mi nelíbí a tak různě. A pak jsem taky napsala námět na desetidílný seriál, píšu i knihu. Začala jsem pomáhat v jednom domově seniorů a taky jsem začala vyučovat zpěv. Říkala jsem si: Vždyť já můžu ten čas v karanténě využít, abych teď učila někoho zpívat,“ prozradila divákům Bára.

Svého žáka Martina Sikoru pak představila přímo na jevišti Divadla Broadway.

Martin je podle ní velice talentovaný, má neuvěřitelný hudební cit, výborný hlas, krásný přednes – a na to, že je začátečník, tak také velmi slušnou techniku a rozsah.

„A tak mě napadlo, že by si to vyzkoušel před diváky.“ 

Zazpívali písničku Hallelujah Leonarda Cohena.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVEK
Prázdniny začínají! | Blog Báry Basikové