5. 9. 2021
News / Všechny články

Pomáhá získat ztracené sebevědomí. Charitativní projekt Nový život díky plastice pokračuje 11. ročníkem

Titulní obrázek

Bára Basiková je hlavní patronkou jedinečného charitativního projektu Nový život díky plastice. Pomáhá ženám i mužům vrátit ztracené sebevědomí a psychickou pohodu a žít plnohodnotný život bez mindráků.

Unikátní projekt vymyslel a založil MUDr. Tomáš Doležal. Vybraní zájemci platí za operaci pouze symbolickou částku. Tyto peníze plus prostředky od dalších dárců pak získají například onkologičtí pacienti nebo senioři.

Vyhlášení 9. a 10. ročníku hostila Galerie Malostranské Besedy ve čtvrtek 2. září 2021. Večerem provedli zpěvák a básník Michal Svatý s Bárou Basikovou, která také vystoupila za klavírního doprovodu profesora Luboše Přibyla.

Sbírka z dvou ročníků vynesla celkem 100 000 korun: 75 000 Kč od operovaných a sponzorů a dalších 25 000 Kč věnoval Michal Svatý. Šek převzala sestra Konsoláta z Domova sv. Karla Boromejského, kde pečují o nemocné seniory.

Do 11. ročníku projektu se může zapojit kdokoliv. Hlavní kritérium je, že má nějaký fyzický handicap a nemá dostatek financí na operaci. Přihlaste se do 30. září 2021 prostřednictvím webu Nový život díky plastice.