16. 11. 2021
News / Všechny články

Staří lidé jsou pro mne stále zdrojem velkého obdivu, respektu a úcty

Titulní obrázek

Letos pomáhala v dětském domově. Loni na pak v domově pro seniory v Blatné. „Obě tyto pozice mě nesmírně bavily, určitě mě obohatily a posunuly v životě hodně hodně dál,“ konstatuje Bára Basiková.

„Já si odjakživa nesmírně vážím starých lidí proto, že mě okouzlovali tím, co už mají za sebou. Oni také byli kdysi dětmi, také byli mladí, také běhali bosí po louce a hráli si, pak měli své první lásky, pak se vdávaly, ženili, narodily se jim děti. Tihle lidé vždycky budou napřed, protože mají už odžito. My ještě staří nejsme, my teprv budeme. Ráda jsem poslouchala vyprávění mojí babičky a dědečka, jaké to dřív bylo,“ doplňuje zpěvačka a pokračuje:

„Pro mě staří lidé jsou dodnes zdrojem velkého obdivu, respektu a úcty. Vždycky mně je líto, jak se stáří na člověku podepisuje: že vždycky není veselé a šťastné, že ho doprovází nemoce, chátrání jak duševní, tak fyzické, a že je to nespravedlivé a smutné.“

Baterky dobíjím v přírodě, spánkem a při čtení

Kde čerpá energii? „Mám ve velké oblibě spánek, když se můžu vyspat dostatečně, má to blahodárný vliv nejen na moji psychiku, ale i na hlas, je odpočatý a může fungovat a zvládat určité zátěže. Pak moc ráda chodím do přírody, vypadnout a projít se v lese. Miluji to. A pak velmi ráda čtu. To je činnost, kterou si nenechám vzít. Akorát bych na to chtěla mít víc času, protože víc knihy kupuju, než čtu,“ odpovídá Bára v v pořadu Dámská jízda, který vysílá Český rozhlas České Budějovice.

Související