1. 11. 2021
News / Všechny články

Nové album? Nevím, kdy vyjde, ani jak se bude jmenovat, ale určitě naváže na desku Slzy

Už brzy vyjde nová kniha Báry Basikové s názvem Když skočíš, já taky. Zato v polovině října vyšla reedice její první sólové desky z roku 1991. Přípravy nového alba, na kterém se opět podílejí Richard Ulrich a Luděk Fiala, komplikuje situace kolem nemovi covid-19. Název i termín vydání jsou nejasné.

„Já bych chtěla navázat na Slzy, mně se líbily, protože to byl návrat k osmdesátkám. Hodně melodické silné věci a kombinace jak akustických nástrojů, tak elektroniky se mi zdálo zajímavé. V tomto duchu bych to chtěla zkusit i teď,“ říká Bára v talk show On Air

Od prvního sólového alba pojmenovaného Bára Basiková letos uplynuly tři dekády. „Vzpomínám na to s láskou, ale zároveň s hrůzou, že už je to 30 let Mám pocit, že to je před pár lety,“ usmívá se zpěvačka.

Bylo to fakt hodně náročné, obě kapely na mě tlačily, ať se rozhodnu. Zvítězili Stromboli. Tehdy jsme měli partnerský vztah s Michalem Pavlíčkem, takže tam to bylo dané. Láska se hodně projevila v písničkách, v celém pojetí. Myslím, že to lidi viděli a cítili, když jsme stáli na jevišti.

Podívejte se na celý rozhovor. Moderátor Pavel Kučera se ptá nejen na hudební vzory, na zpívání s Precedensem a Stromboli, na účinkování v muzikálech Jesus Christ Superstar nebo Rusalka, ale i na to, jak to bylo s myšlenkami na emigraci po porážce Karla Schwarzenberga v prezidentských volbách.

Dneska už bych vůbec nechtěla začínat, je obrovská konkurence.